Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
Kontrast:
  • A
  • A
  • A
  • A

Rok Johna Cage’a – Lublin 2012

Rok Johna Cage’a - Lublin 2012 był przedsięwzięciem organizowanym w związku z przypadającą w 2012 roku setną rocznicą urodzin wybitnego kompozytora, artysty i myśliciela XX wieku, Johna Cage'a. W programie obchodów znalazły się wydarzenia prezentujące zarówno dzieła Johna Cage’a, jak i kompozytorów, muzyków, performerów, poetów, malarzy powstałe z inspiracji jego twórczością.

Program Roku Johna Cage’a ujęty był w cykl wydarzeń o charakterze interdyscyplinarnym wskazujących na dziedziny sztuki, które były w polu zainteresowań artysty. Począwszy od stycznia 2012 roku aż do grudnia tegoż roku odbywały się koncerty, warsztaty, happeningi, prezentacje spektakli teatralnych i tanecznych oraz realizowane były projekty artystyczne z dziedziny performance, performance słowny, performance radiowy, sound art, sound poetry, soundpainting.

 

>>>>> ROK JOHNA CAGE'A - OFICJALNA STRONA WWW <<<<<

 

Autorzy programu:
Jan Bernad, dyrektor artystyczno-programowy Ośrodka Rozdroża
Jerzy Kutnik, amerykanista, prof. UMCS w Lublinie

Koordynator projektu:
Renata Kamola, Ośrodek Rozdroża

Honorowy patronat:
Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublin
Prof. dr hab. Andrzej Dąbrowski, Rektor UMCS
Lee Feinstein - Ambasador USA w Polsce

Współpraca:
Związek Kompozytorów Polskich, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Fundacja 4.99, Glissando, Galeria Labirynt w Lublinie, Centrum Kultury w Lublinie, Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie, Przestrzeń Działań Twórczych TEKTURA, Krzysztof Topolski, Krzysztof Knittel, Sebastian Mac

Kuratorzy:
Prof. Jerzy Kutnik, Jerzy Kornowicz, Michał Mendyk, Waldemar Tatarczuk, Konrad Chyl