Muzyczna Scena Eksperymentalna: Piernikowski / Gołębiewski
MUZYCZNA SCENA EKSPERYMENTALNA:
Piernikowski / Gołębiewski
18 listopada 2016 (piątek), godz. 21:00
Sala Czarna, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
wstęp wolny
Piernikowski i Gołębiewski grają muzykę agresywną i emocjonalną. Narracyjna, horyzontalna elektronika i bolesna, ascetyczna perkusja, wszystko sformułowane na dużym wolumenie.
Adam Gołębiewski – perkusista, improwizator, muzykolog. Porusza się głównie na gruncie muzyki swobodnie improwizowanej, eksperymentalnej i free jazzu. W swojej pracy koncentruje się na krańcowym rozszerzaniu możliwości zestawu perkusyjnego i instrumentów perkusyjnych w zakresie ich anatomii, brzmienia i ekspresji, czego rezultatem jest bezpośredni i dojmujący język dźwiękowy. Był zapraszany do współpracy przez takie ikony muzyki i sztuki eksperymentalnej jak Yoko Ono czy Thurston Moore. Występował i nagrywał z czołowymi przedstawicielami muzyki improwizowanej: Matsem Gustafssonem, Fredem Lonberg-Holmem, Kenem Vandermarkiem, Johnem Edwardsem, Kevinem Drummem i wieloma innymi. Mieszka i pracuje w Poznaniu.
https://adamgolebiewski.bandcamp.com/
Robert Piernikowski – producent, muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Obok swojej solowej działalności jest członkiem grup Napszykłat oraz SYNY. Tworzy muzykę teatralną, współpracował z Janem Klatą (Król Edyp, Termopile Polskie) oraz Michałem Kmiecikiem (Kto zabił Alonę Iwanowną). Wystąpił m.in. na festiwalach Unsound (Kraków, Tbilisi, New York), OFF, Open’er, Primavera (Barcelona), SXSW (Austin), Pohoda (Trencin). Piernikowski jest także twórcą muzyki do dwóch spektakli Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi: „Vatzlava” Sławomira Mrożka w reż. Michała Kmiecika i „Więcej niż możesz zjeść” w reż. Marcina Nowaka.
https://robertpiernikowski.bandcamp.com/
* * *
Muzyczna Scena Eksperymentalna to projekt Ośrodka „Rozdroża”, w ramach którego odbywają się: spotkania, słuchowiska, warsztaty i koncerty szeroko pojętej muzyki eksperymentalnej i improwizowanej. Ideą jest przybliżenie szerszej publiczności nieznanych i marginalizowanych dziedzin muzyki, w której główną rolę odgrywa głęboki namysł nad jej tworzywem, tj. dźwiękiem.